İptal ve İade Koşulları

  • Profmed Online uygulaması https://www.profmedonline.com adresinde mukim MEDVENT Anonim Şirketi tarafından sunulan bir hizmettir. Web sayfamızda sunulan hizmetler, kapsamı, niteliği ayrıntılı bir şekilde açıklanmıştır. Kullanıcı sözleşmesi ve gizlilik politikasına ilişkin kural ve koşullar, ayrıntılı olarak tüketicinin bilgisine sunulmuştur. Profmed Online uygulaması üzerinden her hangi bir hizmetten yararlanan kullanıcı, tüm bu koşulları ve kuralları bildiğini ve bu kurallara uygun davranacağını kabul ve taahhüt eder.
  • Üyelik aşamasını tamamlayan kullanıcı, sistem üzerinden alanında uzman profesörlerden yazılı görüş alabileceği gibi, online görüşme içeren bir randevu da gerçekleştirebilir. Her halükarda alınacak danışmanlık hizmetinin niteliğine göre, sistemin yönlendirmeleri kapsamında bir dizi işlemin yapılması ve ayrıca ilgili hizmet ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Profmedonline.com sunulan hizmetlerin çeşitliliği, kapsamı, niteliği ile ücreti konusunda değişiklik yapmak hakkını her zaman saklı tutar.
  • Kullanıcının talep ettiği hizmete ilişkin ödeme işlemleri tamamlanmadığı müddetçe, uygulamadan yararlanabilmesi mümkün değildir.
  • Kullanıcıların, randevu almadan önce sorunlarının ilgili profesörün çalışma alanına dâhil olup olmadığı konusunda uygulama içerisindeki yönlendirmeleri de dikkate alarak doğru bir tespit yapmaları gerekir. Randevu alarak görüşme hizmeti sırasında, hekimin uzmanlık alanının, kullanıcının rahatsızlığı ile bir irtibatı olmadığının anlaşılması halinde, doğru branştaki bir profesörden yeniden randevu alınması gerekmektedir. Bu durumda randevu süreci tamamlanmış ve hekimle görüşmeye yönelik hizmet verilmiş olduğundan her hangi bir iptal ve iade gerçekleşmez. Bu gibi hallerde kullanıcının yeni bir müracaatta bulunması arandığından, profesör seçiminde dikkatli olunması salık verilir.
  • Kullanıcının, Profmedonline.com sistemi üzerinden kendisine verilen randevuyu, randevu saatine 6 saat kalana kadar iptal etmek imkânı vardır. Randevu saatine 6 saatten az bir süre kala, mücbir sebepler dışında randevu iptali halinde, muayene ücretinin yüzde ellisi kullanıcıya iade edilir. Mücbir sebeplerin, iptal istemiyle birlikte, belgeli olarak sistem üzerinden bildirilmesi gerekir.
  • Aynı şekilde sistemden yahut uzman hekimden kaynaklanan sebeplerle de, randevu saatine 6 saat kalana kadar iptal mümkündür. Bu ihtimalde durum sistem üzerinden derhal kullanıcıya bildirilir. Kullanıcının talebi halinde, başka bir uzman hekime yönlendirmesi yapılabilir. Mücbir sebepler, doğal afetler, ulusal yahut bölgesel iletişim ağlarından kaynaklanan sorunlar sebebiyle randevunun gerçekleştirilememesi halinde, kullanıcıya talebi halinde ödediği ücret iade edilebileceği gibi, başka veya aynı profesörden yeni bir randevu düzenlenebilir.
  • Danışman Profesörün görüşme sırasında kendi isteği ile görüşme süresini uzatma imkanı yoktur. Bununla birlikte, tarafların yapılan konsültasyonun tamamlandığı yönündeki ortak iradeleriyle randevu 15 dakikadan daha önceki bir anda sonlandırılabilir. Keza uygulama sırasında danışman Profesör, hastanın ahlaki veya istenemeyen bir tutumundan dolayı görüşmeyi sonlandırabilir. Bu hallerde Profmedonline.com’un hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır ve ödenen ücretten hiçbir kesinti talep edilemez.
  • Profmedonline.com üzerinden yazılı görüş istenilen hallerde, uzman hekim tarafından kullanıcıya görüş verilmesinden sonra, iptal ve iade hiçbir surette söz konusu olmaz.
  • Kullanıcının, sistem üzerinden ödemeyi gerçekleştirdikten sonra, ödemeyi banka kayıtlarında iptal ederse, Profmedonline.com’un hizmet sunma yükümü sona erer.
  • Kullanıcı iptal ve iade taleplerini info@Profmedonline.com e-posta adresine bildirmelidir. Bildirimler konusunda, şirket kayıtları esas alınır.
MEDVENT A.Ş.
Adres : Fazıl Kaftanoğlu Cad. Seba İş Merkezi No:3 Kat:10 34349 Seyrantepe İstanbul
E-posta : info@Profmedonline.com